Компанія Shell
Shell вийшла з проекту з видобутку сланцевого газу на сході України

Компанія Shell вийшла з угоди про розділ продукції (УРП), раніше підписаного для розробки Юзівської газоносної площі (Харківська та Донецька області). Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин  27 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.

«Shell вийшла з цього проекту. Ще півроку тому Shell повідомила, що їй ці роботи не цікаві. Там була довга процедура виходу з угоди через форс-мажор», – повідомив він. Демчишин додав, що ТОВ «Надра Юзівська» оголосило про проведення конкурсу для залучення нового інвестора в проект.

Міністр пояснив, що це ТОВ за час роботи з Shell акумулювало деякі активи, і тому зараз ліквідувати його недоцільно, однак до питання повернуться за підсумками нового конкурсу. «Цей конкурс буде коротким. Якщо до кінця року новий інвестор не буде притягнутий, то «Надра Юзівська» буде ліквідовано», – сказав Демчишин. Він додав, що згідно з досягнутими домовленостями, у разі залучення нового інвестора ТОВ «СПК-Геосервіс» не буде стороною УРП.

Як відомо, українською стороною УРП з розробки Юзівської і Олеської площ виступали ТОВ «Надра Юзівська» і ТОВ «Надра Олеська», які є спільними підприємствами державної НАК «Надра України» (частка в СП – 90%) і ТОВ «СПК-Геосервіс» (частка – 10%).

24 січня 2013 року було підписано угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській та Донецькій областях. Раніше «СПК-Геосервіс» пов’язували з м екс-президентом Віктором Януковичем.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ