Україна ЄС
Україна відкриє 8 торговельних представництв у світі

Кабінет міністрів вирішив створити 8 торговельних представництв України у ЄС з центром у Брюсселі, США, Китаї, Єгипті, Польщі, Швейцарії та Туреччині. Про це повідомив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну, пише Економічна правда.

«З 1 січня набуває чинності угода про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Нам необхідно шукати нові ринки», – сказав прем’єр. «Також ми очікуємо на введення Росією економічного ембарґо проти України. На кожне російське рішення буде відповідне українське рішення», – нагадав Яценюк. У Кабміні очікують, що з 1 січня внаслідок запроваджених Росією обмежень український експорт зменшиться на 600 мільйонів доларів, «але у нас відкриваються нові можливості, в першу чергу, заявки за угодою про ЗВТ з ЄС».

За словами Яценюка, для того щоби розвивати експорт, дати можливість його диверсифікувати і наростити постачання української продукції за кордон, уряд ухвалює рішення щодо створення торговельних представництв. «Це є компетенцією Президента – і я переконаний, що Президент підтримає ініціативу уряду щодо створення восьми торговельних представництв: у Брюсселі, ЄС (Бельгія); у США, Вашингтоні; також будуть у Китаї, Єгипті, Німеччині, Польщі, у Швейцарії – і в Женеві торговельне представництво буде, зокрема, працювати з усіма міжнародними організаціями; і в Туреччині», – уточнив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцентекономічна частина Угоди про асоціацію набуде чинності з 1 січня 2016 року. Водночас російська влада неодноразов погрожувала, що може запровадити ембарґо на українську продукцію – з 1 січня 2016 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ