Спікер ВРУ Андрій Парубій наголосив на важливості України у стримуванні російської агресії
Спікер ВРУ Андрій Парубій наголосив на важливості України у стримуванні російської агресії

Під час засідання Парламентської асамблеї НАТО глава Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Комітету цивільного виміру безпеки НАТО. Про це повідомила прес-служба українського парламенту.

Спікер ВРУ, який перебуває з офіційним візитом у Туреччині, наголосив, що саме тут, «у міжпарламентському форматі, можемо обмінятися думками, які потім зможуть стати підставою для прийняття рішень нашими урядами».

«НАТО вже 70 років гарантує безпеку, і саме Альянсу ми завдячуємо 70-літтям миру у зоні його відповідальності. Приєднання центральноєвропейських країн до Організації розширювало зону стабільності і зону безпеки і, як правило, ставало передумовою їхнього членства в НАТО», − заявив Парубій.

На його переконання, «рішення Бухарестського саміту 2008 року діють, і зовсім незадовго наш прапор замайорить біля штаб-квартири Альянсу. І це наша стратегічна ціль для України, що визначена українським парламентом».

За словами глави Верховної Ради, для цього «необхідно пройти важкий шлях – шлях реформування української армії, затверджено поетапний план по приведенню її до стандартів НАТО та реформуванню сектору безпеки, і поставили амбітну ціль – здійснити це до 2020 року».

Український високопосадовець також підкреслив, що особливе партнерство з НАТО – це не тільки можливість реформувати сектор безпеки, а і змінювати суспільство в цілому.

«Нам доводиться проводити великий пласт реформ, одночасно зупиняючи агресію однієї з найпотужніших армій – Російської Федерації. Переконаний, що на кордоні наші хлопці, стримуючи російську агресію, захищають не лише Україну, а й весь вільний світ», – запевнив очільник українського парламенту.

«Агресія Росії набагато ширша, аніж просто мілітарна агресія, яка становить лише частину тих планів, які має Росія стосовно України: війна інформаційна, енергетична, на розбалансування всередині країни – це все аспекти гібридної війни, які проводить Росія, намагаючись відновити свій контроль не лише над Україною. Ми твердо переконані, що Україна дуже важлива, але вона не остання. Україна стримує весь цей наступ і всі агресивні наміри щодо світу в цілому», – наголосив Парубій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ