Female hands holding Ukrainian abroad passports on the Krakow city center background. Traveling to Europe from Post-Soviet countries or emigration to Europe concept
Точна дата запровадження безвізового режиму наразі не повідомляється

Комітет постійних представників кран-членів ЄС нарешті вирішив, коли запрацює безвізовий режим для України та Грузії. Водночас точна дата наразі не повідомляється, пише Українська правда.

Згідно з рішенням, оприлюдненим на сайті Ради Євросоюзу, безвізовий режим набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу», узгодження якого зараз завершується.

17 листопада Комітет постійних представників (Coreper) підтвердив пропозицію Комісії запровадити безвізовий в’їзд для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.

«Рада вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбудеться одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення (безвізового режиму)», – вирішили в Coreper.

Таким чином, Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо якої таке рішення вже було схвалене раніше.

Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремих країн різко зросте і залишатиметься аномально високою протягом значного періоду (очікується, що йтиметься про 3 місяці).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ