водійські права
Для громадян України обмінюватимуть права в Італії в представництвах автоінспекції за місцем проживання

Кабмін затвердив угоду з урядом Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Тож, через два місяці українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти водійські посвідчення без іспитів. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він нагадав, що досі з українським водійським посвідченням можна було їздити Італією не більше року, а потім потрібно було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити, а також заплативши від 600 до 1 тис. євро.

Аваков додав, що подібний договір між Україною і Іспанією діє вже шостий рік.

Угода з Італією передбачає, що громадяни України, які легально проживають в Італії, а також громадяни Італії, які, відповідно, проживають легально в Україні, зможуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання.

Дія угоди поширюється на громадян України, які:

  • легально проживають в Італії;
  • є резидентами країни менше чотирьох років;
  • мають дійсні українські посвідчення водія.

Обмеження:

  • обміну не підлягають недійсні або підроблені документи;
  • громадяни, які за станом здоров’я не можуть керувати автотранспортом, не зможуть скористатися процедурою обміну прав;
  • обмін обмежується лише тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.

Для громадян України обмін проводитиметься на території Італії в представництвах Автоінспекції (Motorizzazione Civile) за місцем проживання.

Як повідомлялося, водійські права єврозразка з’являться в Україні до 2017 року, а термін дії водійських прав єврозразка помітно скоротиться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ