ракетоносій
Україна і США ведуть переговори щодо створення космічної ракети без залучення Росії

Розпочався візит до США української делегації на чолі з головою Державного космічного агентства України Любомиром Сабадошем. Уже відбулися зустрічі української делегації в NASA та з представниками низки провідних компаній космічної промисловості США. Про це повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України.

Проведені переговори засвідчили перспективи поглиблення співпраці між Україною та США у галузі дослідження космосу в мирних цілях. Досягнуто домовленості щодо інтенсифікації контактів за низкою практичних напрямів.

Голова Державного космічного агентства України в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив про можливість спільного з США виробництва ракетоносія. За його словами, Україна планує спільно з американськими компаніями створити ракетоносій без залучення російської сторони.

«Сьогоднішній наш візит і обговорення з представниками американського бізнесу дозволяють нам сказати, що ми можемо разом створювати ракетоносії, які можуть взяти на себе функції з польоту людини на орбітальну станцію. Наприклад, участь українських компаній у створенні ракетоносія «Антарес», який доставлятиме, в першу чергу, необхідні корисні вантажі на орбітальну станцію, а потім, можливо, виконає місію з доставки пілотованого екіпажу», – зазначив Сабадош.

«Самостійно виконати замкнутий цикл з виробництва ракетоносія Україна не зможе, це дуже дорого. Ми розуміємо, що в той час, коли у нас є труднощі в економіці, інвестувати кошти лише в космічну галузь буде не зовсім правильно. Але уряд приділяє особливу увагу розвитку космічної співпраці з міжнародними партнерами», – додав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 червня ракета-носій «Vega» з українським двигуном стартувала з космодрому Куру в Французькій Гвіані. Її мета – вивести на розрахункову орбіту супутник «Sentinel-2A», призначений для дистанційного спостереження за Землею.

Читайте: «Фахівці» «Роскосмосу» прикріпили до ракети датчики догори дриґом

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ