Ядерна мапа
Мапа з виробництва ядерної енергетики у світі та рейтинг країн

Україна увійшла до першої десятки рейтингу країн світу за кількістю атомних реакторів на електростанціях, а також за обсягом електроенергії, виробленої з її допомогою. Видання The Economist створило інтерактивну карту виробництва ядерної енергії у світі та уклало відповідний рейтинг країн за цими показниками, передає канал 24.

До списку увійшли 30 країн, що мають найбільші потужності та кількість виробленої енергії ядерними станціями.

У рейтингу за об’ємом виробленої енергії Україна посіла 8-ме місце. У 2014 році цей показник був на рівні 83,1 ГВт-год., що склало 49,4% від усієї електрики, що була вироблена в Україні за рік. За цим показником наша держава випередила Швецію, Велику Британію, Індію, Румунію тощо. Загальний світовий обсяг сягнув 2 411 ГВт-год. За кількістю реакторів Україна також опинилася в топ-10. Із 13 активними реакторами наша держава посіла 10-ту сходинку. Заплановано спорудити ще 2 реактори. Лідерство тут утримують США – 99.

Журналісти відзначають суперечливу тенденцію в атомній енергетиці. Цього року вперше після вибуху на АЕС «Фукусіма-1» у Японії проведено спробу відновити імідж ядерної електрики.

У жовтні у США новий завод зі штату Теннесі, що використовує енергію атому, отримав ліцензію. Він став першим подібним за 20 років. Британія також ухвалила рішення про будівництво АЕС нового покоління. У Японії перезапустили 2 із 43 реакторів, що зупинилися в 2011 році, а Китай має намір потроїти свій ядерний енергетичний потенціал до 2020 року.

Утім, ядерний світ розділився на два табори. У Німеччині діє програма із закриття 8 реакторів до 2022 року, найбільша атомна індустрія Європи – французька – за десятиліття скоротить виробництво електроенергії із 75% загальнонаціонального обсягу до 50%.

Читайте: Іран взявся за «порятунок людства від ядерної загрози»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ