Шовковий шлях
Для реалізації проекту КНР надасть близько 46 млрд. доларів

Україна увійде в організовану Китаєм асоціацію «Шовковий шлях», яка в рамках реалізації проекту «Новий Шовковий шлях» об’єднає двадцять одну країну. Про це розповів віце-президент та генсекретар Китайської федерації промисловців Сюн Мен, повідомляє Укрінформ.

«Ми націлені на довгострокове співробітництво з Україною. Саме на довгострокове співробітництво, тому що ми налаштовані на створення Асоціації «Шовковий шлях», яка включатиме 21 країну. Ця асоціація буде офіційно створена, і церемонія відкриття пройде в червні цього року в Пекіні. Таким чином ми зможемо поглибити наше співробітництво», – сказав Мен.

«Для цього проекту ми готові виділити дуже велику суму – 300 мільярдів китайських юанів для того, щоб зосередити увагу підприємців на співробітництві між країнами», – уточнив Мен.

«Один пояс і один шлях» – висунута Китаєм ініціатива об’єднаних проектів створення «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху XXI століття». Концепція була вперше представлена головою КНР Сі Цзіньпіном восени 2013 року.

У січні 2016 року Україна запустила перший експериментальний вантажний потяг так званим «Новим Шовковим шляхом».

Водночас, наприкінці березня стало відомо, що вантажний потяг за маршрутом Чорноморськ-Китай, який був запущений Україною в рамках проекту «Новий шовковий шлях», не виходить на зворотній маршрут з КНР через відсутність клієнтів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ