У багатьох країнах світу в ЗМІ процвітає цензура
У багатьох країнах світу в ЗМІ процвітає цензура

Рівень свободи засобів масової інформації у 2015 році різко впав. У всьому світі олігархи скуповують ЗМІ та здійснюють на них тиск. Про це свідчать результати дослідження журналістської правозахисної групи «Репортери без кордонів», передає Радіо Свобода.

Дослідники зазначають, що державні органи розширили обмеження для роботи журналістів у Туреччині, Польщі, Таджикистані та Єгипті.  Крім того, незалежні засоби інформації також частіше, ніж раніше, зазнають тиску «релігійних ідеологій» та «масштабних пропагандистських машин».

Україна опинилася в рейтингу на 107-му місці серед 180 країн. Експерти  вказують на «помітні проблеми» для роботи мас-медіа у нашій державі.

Варто зазначити, що у вересні 2015 року Україна посідала 129-ме місце в рейтингу свободи слова за даними міжнародної організації «Репортери без кордонів». Торік Україна також потрапила до списку країн, де скоротилася інтернет-свобода.

Росія цьогоріч посідає 148-му сходинку  – тут правозахисники помітили «складну ситуацію».

У США, на думку «Репортерів без кордонів», «задовільна ситуація» – 41-е місце в індексі свободи преси.

Серед пострадянських країн найвільніше  журналісти почуваються в Естонії – 14-те місце в списку.

Серед країн, де свободу преси шанують найбільше, «Репортери без кордонів» назвали Фінляндію, Нідерланди, Норвегію, Данію та Нову Зеландію.

Внизу цього списку розташувалися країни з найбільшими перешкодами для роботи журналістів –  Китай, Сирія, Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ