проект «Стіна»
«Стіна» з’явиться й на кордоні з Кримом та Придністров’ям

Мур з’явиться на кордоні з Кримом та Придністров’ям. Також 2016 року «Стіну» будуватимуть на ділянках кордону в Луганській та Сумській областях. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, повідомляє Укрінформ.

У цілому, він позитивно оцінив проект інженерно-технічного облаштування «Стіна». «Облаштування інженерно-технічної ділянки українсько-російського кордону проходить згідно з затвердженим планом. Усі 400 мільйонів гривень, виділених на цей проект в цьому році, практично освоєні. Минулого тижня я особисто перевіряв хід облаштування кордону на Харківщині і оцінюю динаміку робіт позитивно», – сказав Назаренко.

Він нагадав, що цьогоріч роботи за проектом «Стіна» проводяться в Чернігівській та Харківській областях, де вже облаштовано 32 спостережні вежі, 230 км протитанкових ровів, 115 км рокадних доріг та 72 км металевого паркану. На цих ділянках кордону монтується телевізійне обладнання, відеокамери та сенсорні пристрої.

Голова ДПСУ наголосив, що для перекриття загрозливих напрямків кордону придбано 4 бойові мобільні модулі типу «Тритон». Зазначені машини – це надскладна технічна система, яка одночасно здійснює спостереження – візуальне, тепловізійне, радіолокаційне. «Тритон» також має «засоби ураження цілей – від кулемета до протитанкових».

Читайте: Der Spiegel: «Європейський вал» Порошенка-Яценюка перетворився на металеву огорожу

Нагадаємо, проект «Стіна» (також відомий як «Європейський вал») передбачає цілий комплекс інженерних споруд, а саме: прикордонні стовпи, що визначають лінію кордону, протитанковий рів, бруствери, контрольно-слідову смугу завширшки 4 м, а також рокадну дорогу для пересування загонів прикордонслужби. Крім того, будуть встановлені паркан, датчики й відеокамери. Проект облаштування державного кордону має бути реалізований протягом 3 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ