1425401364_35422
Україна не купуватиме газ у Росії

30 червня 2015 року сплив термін чинності Додаткової угоди між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром». Тож, від 1 липня Україна припиняє закупівлю російського газу. Відповідне рішення ухвалили після провалу тристоронніх газових переговорів у Відні між Євросоюзом, Україною та Росією, – повідомляє управління по зв’язках із громадськістю НАК «Нафтогаз України».

У заяві наголошується, що Київ та Москва не узгодили умови подальшого постачання російського газу в Україну. При цьому, як наголошує українська сторона, транзит російського газу для Європи перебоїв не зазнає і відбувається у повному обсязі.

Однією з головних умов відновлення закупівлі російського газу Україною є не лише узгодження суперечливих позицій, але й форма, що закріплює ці домовленості. Європейська комісія, зі свого боку, пообіцяла працювати над тим, щоби підготувати ґрунт для наступних газових переговорів. Додатково український міністр енергетики повідомив, що Україну не влаштовує ціна на газ у III кварталі, яка сягає майже 248 долара за тис куб. На думку Володимира Демчишина, у Києві чекали значно нижчої ціни – близько 200 дол.

«Нафтогаз» сподівається, що за сприяння Єврокомісії сторони найближчим часом дійдуть згоди щодо прийнятних умов постачання газу з РФ для України.

Читайте також: «Нафтогаз» озвучив «Газпрому» свої вимоги щодо поставок газу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ