Порошенко привітав українців з 24-ю річницею референдуму про незалежність України
Порошенко привітав українців з 24-ю річницею референдуму про незалежність України

Україна відзначає 24-ту річницю з дня проведення референдуму про незалежність.

1 грудня 1991 року українці підтримали Акт про незалежність України, ухвалений Верховною Радою України 24 серпня в 1991 р., висловившись, таким чином, за незалежність нашої держави. Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національності. У цілому, 90,3% українців. У голосуванні взяли участь 31 млн. 891,7 тисяч громадян, або 84,2% загальної кількості внесених у списки. 1 грудня 1991 року також був обраний перший Президент незалежної України – Леонід Кравчук.

Президент Петро Порошенко привітав український народ із 24-ю річницею референдуму про незалежність України. «Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року став епохальною подією, що докорінно змінила історичну долю українського народу. На запитання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» громадяни майже одностайно дали позитивну відповідь, чим заклали надійний фундамент нашої суверенності», – підкреслив глава держави.

На переконання Президента, причинами такої високої політичної активності українців стали непохитна віра у свої сили і можливості та сформоване протягом багатьох століть прагнення до творення власної держави. Проте, додав він, «метастази колишнього СРСР і досі отруюють наше життя». «Українці, які вважали, що навіки звільнилися від імперського минулого, нині змушені боротися проти спроб реваншу тоталітаризму», – констатував Порошенко.

Водночас, наголосив глава держави, як і 24 роки тому, Україна згуртована. «Сьогодні ми зі зброєю в руках даємо відсіч зазіханням на здобуті незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Зовнішня агресія та наш європейський вибір спонукають до активних дій і перетворень. Тому головним для влади й усього українського загалу є якнайшвидше впровадження необхідних для суспільства й держави змін, що наблизять нас до європейської спільноти», – йдеться у звернені глави Президента. Порошенко також переконаний, що «усе зроблене і те, чого ми, безумовно, досягнемо найближчим часом, сприятиме подальшому розвитку країни».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ