23881-1_large
У Києві та в інших містах України пройде низка меморіальних та культурно-мистецьких заходів

21 листопада, в день початку «Помаранчевої революції» 2004 року та «Революції гідності» 2013 року, Україна відзначає День Гідності та Свободи. Президент України Петро Порошенко заснував свято в жовтні 2014-го. 

Згідно із затвердженим планом заходів, цього дня в Києві та інших населених пунктах України відбудуться меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи за участі представників органів виконавчої влади, органів  місцевого самоврядування, нардепів, учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, учасників АТО, представників громадських об’єднань, волонтерських рухів, молоді та духовенства.

«У цей день відбудеться покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Героям Небесної сотні, полеглих учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях», – зазначається у повідомленні.

У Києві на місцях, де відбувалися основні революційні події 2013-2014 років, буде встановлено систему інформаційно-навігаційних стендів «Місцями Революції Гідності».

Крім того, упродовж листопада – грудня 2016 року проведуть круглі столи, лекції та дискусії про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року,  їх значення у розвитку громадянського суспільства та боротьбі за права і свободи.

«Також відбудуться тематичні виставки, вечори та інші мистецькі заходи із вшанування учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні. Український інститут національної пам’яті підготує та представить мультимедійний інформаційно-виставковий проект «Відважні: наші  герої», – повідомили у Мінкульті.

Закордонні дипломатичні установи України також проведуть пам’ятні заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном.

У Києві в зв’язку з проведенням заходів до третьої річниці Революції гідності 21 листопада будуть внесені зміни в роботу станцій метрополітену. Зокрема, щоб уникнути скупчення людей, планується закрити вхід і вихід зі станції метро «Хрещатик» на вулицю Інститутську.

Громадський порядок 21-22 листопада в Україні охоронятимуть 15 тисяч правоохоронців, а в Києві – 6 тисяч. Оскільки під час проведення масових заходів рівень терористичної загрози в столиці залишається підвищеним, тому до охорони порядку будуть підключені антитерористичні спецпідрозділи СБУ, Нацполіції та Нацгвардії, кінологічна служба МВС та Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Крім того, в місцях проведення заходів та в місцях масового скупчення людей 21 листопада будуть встановлені рамки з металошукачами, наряди поліцейських з металодетекторами, працюватимуть кінологи та оперетивники в цивільному. Правоохоронці перебуватимуть в режимі посиленого несення служби до 24-25 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ