Дональд Туск
Дональд Туск

Президент Європейської Ради Дональд Туск підтверджує, що зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом запрацює з 1 січня 2016 року. Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

«З часу проведення саміту у Вільнюсі (29-29 листопада 2013 року, – ред) ми підписали угоди про асоціацію та створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Грузією, Молдовою та Україною. Це підняло нашу співпрацю на новий рівень. Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі вже тимчасово застосовується, крім частини про зону вільної торгівлі з Україною, яка набуде чинності з 1 січня 2016 року», – зазначив Туск.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня 2014, економічну – в кінці червня 2014 року, після проведення президентських виборів. Очільник України Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі. Спочатку передбачалося, що режим вільної торгівлі між Україною та ЄС почне діяти з жовтня 2014 року. Однак у вересні 2014 року, після консультацій в Брюсселі представників Єврокомісії, України та РФ, сторони домовилися про відстрочення введення положень угоди до 31 грудня 2015 року. Проте Євросоюз ввів односторонні преференції на експорт українських товарів. Зате європейські товари в Україні продовжують обкладатися митами.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ