Російський опозиціонер констатував, що Україна втратила чудовий шанс на нові санкції проти РФ
Російський опозиціонер констатував, що Україна втратила чудовий шанс на нові санкції проти РФ

Російський опозиціонер Ілля Пономарьов, який був єдиним у Держдумі, хто проголосував проти приєднання Криму до РФ, в інтерв’ю Гордону зазначив, що Україна втратила шанс на санкції проти нового складу парламенту Росії.

«В України був реальний шанс визнати новий склад Держдуми нелегітимним. Шанс, який офіційний Київ, судячи з усього, як і все інше, «благополучно» упустив. На цих виборах половина депутатів ішли за партійними списками в так званих єдиних федеральних округах, а половина – одномандатники. В один із федеральних округів був включений і Крим – окупована територія. Це означає, що 229 депутатів (225 за списками і четверо одномандатників) з погляду міжнародного законодавства були обрані з порушеннями», – зазначив Пономарьов, який переїхав жити до України.

Він нагадав, що звернення Верховної Ради України до світової спільноти з вимогою не визнавати законність виборів до Держдуми РФ було тільки щодо виборів на території анексованого Криму, а не в цілому щодо Росії.

«Україні треба було негайно вимагати від усіх західних союзників невизнання цієї Держдуми в цілому. Але Верховна Рада зажадала визнати нелегітимними лише тих депутатів, які пройшли від Криму. Вважайте це справжнім подарунком європейським політикам, вони тільки й чекали, щоб їх попросили про те, що вони легко виконають. Ну, не визнають вони чотирьох одномандатників від Криму, зате Держдуму в цілому визнають. Але ж Україна мала реальний шанс домогтися від Заходу персональних санкцій на весь склад нової Держдуми. Це був би сильний ляпас Росії. Але Київ цей шанс упустив», – наголосив політик.

Крім того, він зауважив, що рекордно низька з початку 2000 років явка виборців не випадковість, а «свідома стратегія» команди Путіна.

«Рекордно низька явка на цих виборах – свідома кремлівська стратегія. Ідея змінити виборчу систему і максимально «висушити» явку з самого початку належала першому заступнику глави Адміністрації Президента РФ Володіну. Він із нею впорався. Низька явка означає , що результати виборів визначаються голосами бюджетників. Більше того, Кремль весь час допомагав тим опозиціонерам, які так чи інакше транслювали скептичне відношення до цих виборів: мовляв, який сенс голосувати, все одно нічого не зміниться», – підкреслив екс-депутат Держдуми Росії.

За його словами, результати нинішніх виборів спрацювали на радикалізацію російського суспільства, а що менше політичне представництво потенційно протестних верств, то вища ймовірність вуличних виступів.

«У Росії традиційно безпечний спосіб протесту – проголосувати за ЛДПР. Ті, хто не хотів голосувати за «Єдину Росію» так само, як і за опозицію, проголосували за партію Жириновського. Але вся «опозиція» Жириновського зводиться тільки до гучних виступів на телебаченні та в Думі. У парламенті партією, яка більш-менш вирішувала питання ЖКГ і високих цін, була «Справедлива Росія», вона слугувала певним громовідводом і демпфером. Але тепер у них в Держдумі буде зовсім крихітна фракція, в якій практично немає депутатів, здатних працювати з виборцями», – резюмував Пономарьов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ