Трамп Клінтон
Якщо кандидат від республіканців програє у листопаді, то можна вважати, що дії Києва зіграли в цьому принаймні невелику роль

Українські політики ведуть кампанію проти кандидата в президенти США від Республіканської партії мільярдера Дональда Трампа. Про це пише британська газета Financial Times.

Перспектива лідерства Трампа, який позитивно висловлюється про Росію та її президента Владіміра Путіна, змусила політичне керівництво України зробити те, чого воно не робило ніколи раніше: непрямо втрутитися в американські вибори, йдеться в матеріалі.

Мова йде про публікацію документів «чорної бухгалтерії ПР», в яких фігурує прізвище глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта, в результаті чого він був змушений піти у відставку.

«Президентство Трампа змінило б проукраїнський порядок денний в американській зовнішній політиці», – зазначив у коментарі FT депутат Сергій Лещенко, який першим оприлюднив сторінки «чорної бухгалтерії ПР».

«Для мене було важливо показати не лише корупційний аспект, а й те, що він (Трамп, – ред.) – проросійський кандидат, який може порушити геополітичну рівновагу в світі», – додав він.

Українських політиків також обурила роль команди Трампа у виключенні з програми республіканців пункту про постачання зброї Україні.

Лещенко та інші політичні гравці Києва кажуть, що продовжать докладати зусиль щодо ослаблення позицій кандидата, який нещодавно заявив про готовність визнати анексований Крим російським.

Лещенко додає, що більшість українських політиків – «на боці Гілларі Клінтон».

Деякі міжнародні оглядачі зазначають: якщо кандидат від республіканців програє у листопаді, то можна вважати, що дії Києва зіграли в цьому принаймні невелику роль.

Нагадаємо, навколо Манфорта  розгорівся скандал через дані «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, згідно з якими він отримав 12,7 мільйона доларів необлікованих виплат за період із 2007 по 2012 роки. У зв’язку з цим Трамп звузив деякі функції Манафорта як керівника передвиборчого штабу.

Сам фігурант скандалу заперечував отримання цих виплат. Згодом він подав у відставку. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ