звт
Україна з Туреччиною та Ізраїлем домовляється про створення ЗВТ

Україна веде переговори з Туреччиною та Ізраїлем про створення зон вільної торгівлі (ЗВТ). Про це 26 грудня повідомили російські та ізраїльські ЗМІ, пише DW.UA.

«Україна далі рухається до ЗВТ з низкою країн. Була проведена колосальна робота на двосторонніх зустрічах… з делегаціями Ізраїлю та Туреччини», – сказала заступниця міністра економічного розвитку й торгівлі Наталя Микольська та зазначила, що ці ринки є дуже важливими для українських експортерів зернових та олійних культур.

Наступна зустріч представників України та Туреччини призначена на початок 2016 року Микольська повідомила також, що делегації України і Туреччини домовилися за можливістю не застосовувати обмежувальних заходів у торгівлі, а також опрацювати на експертному рівні пропозиції щодо збільшення товарообігу між країнами та кількості інвестиційних проектів в українському агросекторі, авіабудуванні та ІТ-індустрії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, минулого тижня міністр АПК Олексій Павленко заявив, що майже кожна друга хлібина в Ізраїлі виготовляється з українського борошна. Але Україна прагне не тільки продавати зерно, але й залучати сучасні ізраїльські технології.

Читайте: Єврокомісія розвінчала кремлівські міфи про зону вільної торгівлі Україна–ЄС

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв’язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відкладання й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ