сіль
Мінагрополітики України забере солеварні Слов’янська у росіян

Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціює повернення Слов’янського солевиварювального комбінату до державної сфери управління. Про це 1 жовтня 2015 року повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Аби унеможливити ризики, Мінагрополітики ініціювало перегляд оренди заводів російською компанією (ТОВ «Слов’янська солевидобувна компанія». – ред.)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на початку 90-х років Донецьке регіональне відділення Фонду держмайна передало в оренду цілісний майновий комплекс комбінату, а згодом і окремі майнові комплекси – солевиварювальні заводи №1 і №2. Останній з них передано російському ТОВ «Слов’янська солевидобувна компанія» на період до 2033 року.

«У результаті неефективної оренди та відсутності контролю з боку Фонду держмайна, великі підприємства були виведені з державного управління. Така ситуація склалась попри те, що згідно з законодавством комбінат входить до переліку стратегічних та заборонених до приватизації компаній», – зазначають в Мінагрополітики.

Як заявили в міністерстві, завод №1 фактично припинив роботу, його майно втрачено, натомість регіональне відділення Фонду держмайна не вжило жодних заходів, аби повернути підприємство до управління Мінагрополітики. «Більше того, залишки цього майна до сьогодні передаються в оренду різним суб’єктам», – повідомили в Департаменті з управління державною власністю Мінагрополітики. Відповідні звернення щодо підприємства вже направлені до правоохоронних органів та Фонду держмайна, підсумовують у міністерстві.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у серпні російська митна служба з надуманих причин обмежила постачання на територію РФ української солі виробника «Артемсіль».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ