НБУ оцінює загальний обсяг зовнішніх виплат, що відбудуться в поточному році на рівні 51 млрд. доларів
НБУ оцінює загальний обсяг зовнішніх виплат, що відбудуться в поточному році,  на рівні 51 млрд. доларів

Зовнішній борг України станом на кінець 2015 року зріс до історичного максимуму у 43 млрд. доларів. Водночас у приватному секторі відбувається скорочення зобов’язань. Про це повідомляє компанія Dragon Capital, передає Укрінформ.

«ВЗБ (валовий зовнішній борг – ред.) продовжує скорочуватися другий рік поспіль через зменшення зобов’язань у приватному секторі. Їхня частка знизилася на 8,2 п. п. до 64%, найменшого показника за десятиліття. Обсяг боргу приватного сектора скоротилася на 17% р/р до 76 млрд. доларів (після схожого падіння в 2014 році). Водночас державний зовнішній борг зріс на 22% м/м (+7,6 млрд. доларів), досягнувши історичного максимуму 43 млрд доларів», – йдеться у повідомленні.

У Dragon Capital зазначають, що зростання держборгу відбувався за рахунок позик Міжнародного валютного фонду та інших офіційних кредиторів. Зокрема, від МВФ надійшло 5,1 млрд. доларів (з урахуванням виплат), приблизно 3 млрд. доларів надали Світовий банк, США і ЄС. Водночас 1,3 млрд. доларів – результат своп-операцій Центробанку.

Зниження боргу приватного сектору відбувалося за всіма параметрами. Зобов’язання банків зменшилися найсуттєвіше, на 32% рік до року (6 млрд. доларів) до 13 млрд доларів в основному за рахунок довгострокового боргу. У 2014 році зниження становило 17%.

Крім того, частина відтоку була технічною за своєю природою, оскільки українські банки активно конвертували позики материнських структур в акціонерний капітал, згенерувавши таким чином 2,3 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій (77% загального обсягу).

Загалом валовий зовнішній борг України на кінець 2015 року зменшився на 6% порівняно з 2014-м (-6,4 млрд. доларів) до 119 млрд. доларів, що відповідає 131% ВВП порівняно з 95% в 2014 році.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ