РФ санкції
Рада дозволила Кабміну запровадити санкції проти Росії

Парламентарі дозволили Кабінету Міністрів запровадити з 1 січня 2016 року дзеркальні санкції проти Росії. Верховна Рада ухвалили відповідний закон. За відповідне рішення проголосував 291 депутат.

Представляючи документ, прем’єр Арсеній Яценюк нагадав, що з 1 січня Росія запровадить санкції проти України через набуття чинності Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Він заявив, такі дії Росії є невиправданими і Україна вважає їх частиною російської агресії.

Голова Кабміну також додав, що Україна протягом останнього часу значно знизила обсяг торгівлі з Росією – з 35% до 12%. Водночас лише РФ заявила про вихід з зони вільної торгівлі з Україною – Казахстан і Білорусь цього не зробили.

У свою чергу, депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум обурилася, що Росія запроваджує різні санкції проти України протягом двох останніх років, а Україна у відповідь начебто нічого не робить. Також її обурило, що Україна запроваджує санкції лише у відповідь, а не діє на випередження і перебуває на крок позаду. Зокрема, вона звернула увагу на те, що українські банки масово закриваються, а російські – такі як «Промінвестбанк» і «Сбербанк» – продовжують спокійно працювати.

Тим часом депутат від «БПП» Ірина Геращенко додала, що уряд жодним чином не підготував бізнес до змін, які відбудуться після запровадження Росією санкцій, через що бізнес перебуває «в шоці». Також, за її словами, ніхто не пояснює підприємцям, як користуватися зисками від Зони вільної торгівлі з ЄС, яка набуде чинності з 1 січня.

Читайте: Єврокомісія розвінчала кремлівські міфи про зону вільної торгівлі Україна–ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ