1426848276_5835-fbpost-520x330
РФ ввела додаткові обмеження на транзит через свою територію товарів з України

Україна запроваджує дзеркальні заходи через посилення торговельних обмежень з боку Російської Федерації, зокрема через запровадження РФ додаткових обмежень на транзит українських товарів через російську територію. Про це заявив перший віце-прем’єр міністр України Степан Кубів під час Погоджувальної ради Верховної Ради, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно із заявою Кабміну, запровадження РФ цих обмежень призведе до штучного погіршення умов торгівлі із третіми країнами, зокрема Центральної Азії, що скоротить обсяги українського експорту.

«Уряд вживав і вживатиме всіх можливих заходів захисту національних інтересів України та протидії будь-яким виявам агресії з боку РФ. Нами підготовлені адекватні заходи у відповідь, які будуть введені в дію невідкладно», – наголосили в Кабміні.

Для моніторингу ситуації щодо експорту до РФ та транзиту її територією, а також надання інформації українському бізнесу працюють оперативний штаб та гарячі лінії Мінекономрозвитку та Мініфраструктури.

«Одночасно український уряд порушує питання порушення РФ норм міжнародного права у Світовій організації торгівлі та інших міжнародних організаціях, а також з нашими міжнародними партнерами», – додали в Кабміні.

Нагадаємо, РФ запровадила додаткові обмеження на транзит через свою територію товарів з України. Зокрема, указом президента РФ обмежено транзит українських товарів через територію Росії в Казахстан, Киргизію та низку інших країн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ