Україна - НАТО
Україна має зняти мита з військової допомоги, щоб отримати обладнання

Північноатлантичний альянс наголошує, що для успішної роботи трастових фондів НАТО Україна повинна зняти мита на допомогу, яку безкоштовно надає альянс. Про це заявив на конференції в Києві помічник заступника генсека НАТО Джемі Шеа, повідомляє кореспондент Європейської правди.

Він навів приклад перепон, які є в роботі трастового фонду з питань кібербезпеки. «Румунія, що управляє цим фондом готова доставити в Україну необхідне обладнання. Але ми чекаємо на зміни у митному кодексі, які дозволять це зробити. Нам вдалося знайти мільйони доларів на наповнення, але ми не хочемо витрачати ці гроші дарма», – пояснив він. «Ми розуміємо, що українському урядові конче не вистачає грошей, але так само грошей не вистачає всім, і країнам-членам НАТО. Тому тепер потрібно надіслати сигнал, що Україна дійсно зацікавлена у цій допомозі. Це буде особливо важливо, враховуючи, що країни мають ухвалити рішення  про нове наповнення цих трастових фондів зі своїх бюджетів наступного року», – заявив посадовець.

Коментуючи ситуацію, він наголосив, ще не має сумнівів у розв’язанні цієї проблеми. «Це стандартна процедура: мають бути скасовані мита, має бути повернення ПДВ там, де це необхідно. Я не кажу, що Україна цього не робить. Це, звичайно, формальність. Але якщо Київ швидше зробить необхідні кроки – то швидше отримає обладнання», – наголосив представник керівництва альянсу.

Нагадаємо, минулого року НАТО створила 4 трастових фонди для модернізації українського військового сектору. Нині обговорюється можливість того, що Туреччина очолить п’ятий трастовий фонд НАТО, присвячений боротьбі з російською пропагандою.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ