Ukrainian servicemen ride in an armoured vehicle near Kramatorsk September 5, 2014. Ukraine and pro-Russian rebels agreed a ceasefire on Friday, the first step towards ending fighting in eastern Ukraine that has caused the worst standoff between Moscow and the West since the Cold War ended. REUTERS/Gleb Garanich (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY CONFLICT)
За час проведення АТО особовий склад ЗСУ і кількість техніки зросла більш ніж удвічі

Через анексію Криму Росією та тривалий конфлікт на сході України впродовж 2016 року особливо високими темпами тривала мілітаризація Східної Європи. Україна перемістилася у Глобальному індексі мілітаризації з 23 на 15 місце. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Як відомо, за даними українського Генштабу, склад Збройних сил, задіяних під час проведення так званої АТО на Донбасі, за 2015 рік значно збільшився, а особовий склад і кількість техніки зросли більш ніж удвічі – з 32 до 73 тисяч військових. Кількість бригад (полків), задіяних у бойових діях, виросла з 8 до 25, а батальйонів (дивізіонів) – з 50 до 150.

Значно зросла і кількість військової техніки сил АТО: танків – з 210 до 360; бронемашин – з 900 до 1400; реактивних систем залпового вогню – з 80 до 230; артилерійських систем та мінометів калібром понад 100 мм – з 450 до 800.

Росія в рейтингу посідає 5 місце. У першій десятці – ще чотири європейські країни (Азербайджан, Вірменія, Греція та Кіпр).

Найбільш мілітаризованою країною світу зі 152, які представлені у рейтингу, залишається Ізраїль. Це пояснюється також високою часткою військовослужбовців серед населення цієї країни.

Найбільше у світі витрачають на військові потреби США. Водночас Америка розташувалась у рейтингу лише на 31 місці. Причиною цього є те, що у порівнянні з ВВП та кількістю населення військові витрати США не є найбільшими у світі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ