З 1 вересня для українців різко зростають тарифи на електроенергію
Україна зупинила імпорт російської електроенергії

Україна 13 листопада зупинила імпорт російської електроенергії, завдяки завершенню ремонтних робіт на енергоблоці №3 Рівненської АЕС та підключенню його до енергосистеми країни, йдеться в повідомленні «Укренерго», пише Newsru.com.

«Станом на 13 листопада 2015 імпорт електроенергії з РФ припинено. Потреби ОЕС України в електроенергії забезпечуються за рахунок власної генерації», – йдеться в повідомленні компанії.

Тим часом міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин планує продовжити договір на постачання електроенергії до Криму. Про це він заявив 13 листопада під час години уряду в Верховній Раді, відповідаючи на запитання лідера Меджлісу кримськотатарського народу, депутата Рефата Чубарова. «Завершується угода, підписана вами у грудні. Ви знову маєте намір підписати угоду, аби постачати електроенергію окупантам в той час, коли десятки кримських татар перебувають у застінках ФСБ?», – запитав Чубаров.

Демчишин відповів: «Рішення щодо поставки електроенергії – це було рішення Кабінету міністрів». «І я ще раз буду в цьому році виносити (пропозицію) на продовження цього договору. Тому що я переконаний, що для того, щоби повернути цю територію в Україну, ми повинні з людьми, які там проживають, поводитися адекватно», – сказав міністр. «Всі ті, про якого ви говорите, – у них є свої генератори, вони не будуть жодним чином залежати від того, чи ми поставляємо, чи не поставляємо… А люди в лікарнях, які на підтримці, які в ліфтах будуть… Вони всі мають генератори – військові гарнізони, про які ви говорите, – а звичайні люди будуть терпіти», – вважає він. «Поки не буде ухвалено політичне рішення, ми будемо виконувати свої зобов’язання», – заявив Демчишин.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 20 вересня з ініціативи кримських татар триває «громадянська блокада» Криму: активісти не пропускають транспорт із товарами на анексовану Росією територію. Крім того, кілька разів активісти пошкоджували лінії електропередач, якими йде енергія до АРК. Від влади лідери кримських татар вимагають офіційно припинити електропостачання Криму.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ