Жалюзі
Одне вікно буде давати 300 Ват

«Розумні» жалюзі, які генерують електрику, створив український підприємець Євген Ерік. Проект отримав назву SolarGaps. Розробкою наразі зацікавилися троє інвесторів, пише liga.net.

Жалюзі можна включити в домашню розетку. І вони забезпечуватимуть квартирну мережу електрикою.

Якщо холодильник, приміром, в середньому споживає 150 Ват, то одне вікно даватиме, як мінімум, 300 Ват.

Євген розповів, що двокімнатна квартира з трьома вікнами (на яких є розробка), що виходять на південну сторону, здатні дати 600 Ват електрики на годину. Це приблизно 4-5 Квт на добу. Тобто 150 Квт на місяць.

Зазначається, що встановлення жалюзі звичайного вікна в квартирі обійдеться у 300 доларів. Для бізнес-центрів квадратний метр коштуватиме 150 доларів.

Розробник зазначає, що така система працюватиме впродовж 10 років. Контролер, що додається до жалюзі, забезпечує трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу W220.

Зауважимо, розробка «зеленої» технології обійшлася українцю в понад 20 тисяч доларів. Уже цього літа Євген Ерік розмістить свій винахід на Kickstarter. Якщо вдасться зібрати достатньо коштів, то основне виробництво стартап хоче налагодити в Китаї. Для цього потрібно щонайменше 100 тисяч доларів.

Читайте: Дніпропетровські стартапери створили додаток «харчування приладів»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ