Volkswagen Passat
73-річний мешканець міста Жидачів створив машину-амфібію

Автомобіль, який їздить дорогами та плаває як човен, створив 73-річний мешканець міста Жидачів, що на Львівщині. Йосип Гринишин працював над своєю диво-машиною 4 роки. За основу взяв Volkswagen Passat і доукомплектував його різними деталями. Деякі навіть придумав сам, повідомляє телеканал 24.

Чоловік усе життя пропрацював водієм, тож, добре розуміється на автомобілях. «Це все різні деталі: мотор з 21-ї «Волги». Радіатор цей з УАЗа взятий, одним словом самодіяльність», – розповів винахідник. «Це коробка перемінних передач, це ручне гальмо. Це на воді управляти кермом, робити повороти. Це роздатка – понижена і нейтральна. Ця передача включає роздатку другу на воді», – пояснив Гринишин.

Щоби машина плавала по воді, винахідник сконструював спеціальний гвинт та важелі до нього. Подивитись на тест-драйв на воді прийшло пів-Жидачева, машина його пройшла успішно. «Я займався електрообладнанням, трохи були проблеми. Мотор від однієї машини, датчики, панель приборів – з ЛАЗа, зовсім інша. Кузов теж інший зовсім, вимикачі з іномарок», – додав друг винахідника Ярослав Макарик.

Автомобіль-човен розвиває швидкість до ста двадцяти кілометрів на годину, на воді – до двадцяти кілометрів. Винахідник на цьому не збирається зупинятись, наступний етап вдосконалення – зменшити витрати пального й встановити газове обладнання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 листопада Міністерство освіти і науки за підтримки Google Україна представило проект «Ідеї, що змінюють світ», де кожен зможе запропонувати оригінальну ідею та знайти однодумців для її реалізації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ