Лілія Гриневич
Держава зменшила держзамовлення правників та економістів, каже Гриневич

Найбільший попит на ринку праці в Україні мають фахівці галузі IT та різних технічних спеціальностей. Саме тому цьогоріч суттєво збільшили державне замовлення на ці професії. Про це заявила глава Міністерства освіти України Лілія Гриневич, передає прес-служба відомства.

«Міністерство економіки збільшило державне замовлення на програмістів, фахівців у галузі IT. Бо є очевидна недостатність їх на ринку праці. Натомість, так само були збільшено місця на інженерні, власне, технічні спеціальності. Це те, що нам дуже потрібно», – наголосила Гриневич.

Міністр додала, що подібну ситуацію на ринку праці можна спрогнозувати на 5-6 років. «Бакалаври вийдуть за 4 роки, магістри – ще пізніше. А інститут прогнозування ринку праці у нас, на жаль, розвинутий надто слабо і над ним ще багато потрібно працювати».

Водночас, чиновниця уточнила, що відомство зменшило держзамовлення на право та економіку: «Цих фахівців вже дуже багато. Крім того, за цими спеціальностями є попит і на платне навчання. Якщо проаналізувати попит на контрактну форму навчання, то, в першу чергу, як бачимо, люди готові платити за здобуття юридичних, економічних та філологічних спеціальностей».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ