Міністр фінансів Олександр Данилюк
«Все пропало «не буде», – так Данилюк відповів на запитання, які наслідки чекають на Україну, якщо МВФ не виділить транш у цьому році

На даний момент гострої необхідності в грошах Міжнародного валютного фонду в Україні немає. Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк, передає Економічна правда. 

«Транші МВФ йдуть не в бюджет, а в резерви НБУ. Наступний – не виняток. Навіть якщо ми не отримаємо його цього року, у нас не буде необхідності шукати гроші для його заміщення, як, наприклад, у випадку з неотриманням макрофінансової допомоги від ЄС або недоотримання доходів від приватизації», – заявив він.

За словами Данилюка, отримання або неотримання траншу не впливає на виконання зобов’язань в рамках бюджету.

«Транш МВФ – це в першу чергу, сигнал про те, що програма триває. Це важливо для зовнішніх інвесторів та інших міжнародних організацій. Як відомо, нещодавно рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг України до В-, який дозволить державі і національним компаніям запозичувати кошти на зовнішніх ринках за нижчими ставками», – зазначив міністр.

Данилюк додав, що для отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду до кінця року Україні необхідно ухвалити чотири ключових законопроекти.

«По-перше, пенсійна реформа, яка спрямована на збалансування системи не лише в даний момент, але і в середньостроковій та довгостроковій перспективі з урахуванням демографічних змін», – сказав міністр.

Також, за його словами, необхідно ухвалити закон про вибір моделі ринку землі, який повинен визначити правила відносин в агросекторі та стимулювати розвиток економіки.

«Крім того, скорочення списку підприємств, які не підлягають приватизації. Цей закон повинен залучити інвестиції та більш ефективне управління в різні сектори економіки, що, в свою чергу, призведе до зростання», – зазначив Данилюк.

«А також реформа держбанків, яка, серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад, що допоможе зробити управління держбанків більше прозорим і ефективним», – підсумував міністр.

Нагадаємо, 14 вересня Міжнародний валютний фонд завершив другий перегляд чотирирічної програми співпраці з нашою країною, схваленої в березні 2015 року, та ухвалив рішення надати Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом один мільярд доларів. Таким чином, загальний обсяг уже наданого фінансування становитиме 7,62 млрд дол. із загального обсягу кредитування на суму 17,5 млрд дол.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ