Наталія Жукова
Наталія Жукова

Українська шахістка Наталія Жукова здобула перемогу в рамках XVI чемпіонату Європи з шахів серед жінок. Про це йдеться в повідомленні Міністерства молоді та спорту України. 15 років тому Жукова вже вигравала цей титул, тож вона стала дворазовою чемпіонкою Європи з шахів.

«Блискучою перемогою Наталії Жукової завершився XVI жіночий Чемпіонат Європи в Грузії», – йдеться в повідомленні. Представниця України показала 100-відсотковий результат в останніх 5 турах змагань. Набравши 9,5 очок з 11, вона випередила на 0,5 балу грузинську шахістку Ніно Баціашвілі.

Нагадаємо, це вже друга за останній час приємна шахова новина для України. До того, 5 квітня цього року, українська шахістка Марія Музичук виборола звання чемпіонки світу з шахів серед жінок. Наша чемпіонка виконала ще одну важливу задачу – гарантувала собі вихід до наступного Чемпіонату світу серед жінок.

Наталія Жукова – міжнародний гросмейстер (2010), дворазова чемпіонка Європи, багаторазова переможниця та призерка командних чемпіонатів світу, Європи та Всесвітньої шахової Олімпіади у складі збірної команди України.

Тріумф Наталії продовжив серію видатних досягнень Федерації шахів України. Українські гросмейстери за роки незалежності здобули всі можливі офіційні титули як в особистому, так і у командному заліках.

Зокрема, наші національні збірні неодноразово вигравали всесвітні шахові Олімпіади, першості світу та Європи, а Руслан Пономарьов, Анна Ушеніна та нещодавно Марія Музичук стали чемпіонами світу.

Чоловіча збірна України – срібний призер останнього чемпіонату світу, а жіноча збірна – бронзовий призер Всесвітньої шахової Олімпіади та чинний чемпіон Європи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ