Школа мистецтв Єльського університету вважається однією з найкращих в США
Школа мистецтв Єльського університету вважається однією з найкращих в США

Деканом найстарішої в США школи мистецтв уперше стала жінка – українка Марта Кузьма. Про це повідомив Пітер Саловей, президент престижного Єльського університету, до складу якого входить школа, пише Platforma.

«Я абсолютно переконаний, що вона розвиватиме унікальне бачення Єльської школи мистецтв. Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва», – зазначив Салоуей.

Марта Кузьма має понад 20 років кураторського стажу в різних країнах світу. У середині дев’яностих експерт керувала роботою київського Центру сучасного мистецтва Сороса. Потім донька українських емігрантів в США курувала Офіс сучасного мистецтва Норвегії, Центр фотографії Нью-Йорка, а також Проект з сучасного мистецтва Вашингтона. Останнім часом українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.

Школа мистецтв Єльського університету була заснована 1864 року, завдяки чому стала першим навчальним закладом такого типу в США – її досі вважають однією з найкращих в країні. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптури.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ