Економіст заявив, що українськ економіка може увійти до 5 найкращих у Європі
Економіст спрогнозував, що українська економіка може увійти до 5 найкращих у Європі

Економіст Андрій Новак в інтерв’ю Gazeta.ua заявив, що за 15 років українську економіку можна вивести до п’ятірки найкращих у всій Європі.

«Із нашими природними ресурсами, науковим і людським потенціалом економіка має бути в п’ятірці найкращих у Європі. Німеччину вже не наздоженемо, Велику Британію, Францію, Італію – теж. А п’яте місце здатні посісти. За 15–20 років цього реально досягти. Тільки діяти треба з точністю до навпаки, якщо мати на увазі чинну владу», – наголосив Новак.

Коментуючи нинішній стан вітчизняної економіки, експерт зауважив, що економіка будь-якої країни розвивається за синусоїдою.

Експерт нагадав, що спад ВВП почався з другої половини 2012 року: «Якби не війна, досягли б дна позаторік. А так спад тривав до 2016 року. І зупинився. Тепер почнеться підйом. Питання в тому, якими темпами. Кабінет Міністрів прогнозує зростання ВВП 2017 року на рівні 3 відсотків, світові фінансові установи дають 1,5–2%. Якщо економіка зростатиме на рівні 2 відсотків щороку, то до рівня 2012-го повернемось за п’ять років. Щоб люди помітили прогрес, потрібне зростання валового внутрішнього продукту не менше 5% щороку».

На його думку, аби досягти успіху, необхідно впроваджувати реформи, які України поки лише імітує. Зокрема, влада залишила однорівневу пенсійну систему замість її переведення на трирівневу.

«Запровадили обов’язкове медичне страхування? Реформували податкову систему? А бюджетну? Без реформ годі чекати кращих темпів зростання економіки. Плюс 1,5-2% – це тільки завдяки фінансовій допомозі донорів», – підкреслив Новак.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ