an-225-mriya
Літак-гігант перевіз вантаж вагою 182 тонни

Український літак Ан-225 «Мрія» встановив новий рекорд під час перевезення вантажу вагою 182 тонни. На ньому доставили з Сан-Паулу (Бразилія) до Сантьяґо (Чилі) електротурбіну вагою 155 тонн, яка перебувала в спеціальному 27-тонному контейнері. Про це повідомляє ЦТС.

Це другий за вагою рекордний моновантаж з будь-коли перевезених українським літаком-гігантом і перший рекордний вантаж для Південної Америки.

LT antonov en chileТакож повідомляється, що це був перший візит Ан-225 до Чилі. Що стосується рекордного моновантажу для всього світу, то його «Мрія» доставила в 2009 році. Тоді генератор вагою 174 тонни, «одягнений» у спеціальну конструкцію вагою 13,6 тонни, був перевезений із Франкфурта до Єревана.

При цьому вага максимального вантажу, який «Мрія» перевезла в 2004 році, дорівнює 247 тоннам, але це був не моновантаж, а кілька одиниць будівельної техніки.

Як відомо, Ан-225 «Мрія» був спроектований у КБ «Антонова» у 80-ті роки минулого століття. Наразі в льотному стані перебуває лише один такий літак.

Читайте: Легендарну «Мрію» «взують» у британські шини

БЕЗ КОМЕНТАРІВ