klimkin
Клімкін зазначив, що до моменту отримання контролю за кордоном, його контролюватиме ОБСЄ

Міністерство закордонних справ в особі його очільника Павла Клімкіна виступило за ідею повернення України контролю за кордоном після проведення виборів на Донбасі. Про це пише Українська правда.

При цьому голова міністерства наголосив, що до моменту отримання контролю за кордоном його контролюватиме ОБСЄ: «Логіка Мінських домовленостей полягає в тому, що без моніторингу з боку ОБСЄ за кордоном, який має включати, зокрема, можливість ОБСЄ перебувати вздовж неконтрольованої ділянки кордону зі спеціальними базами, щоби були відповідні представники ОБСЄ на пунктах пропуску з нашого боку кордону і щоби було відповідне відеоспостереження, без цього ніякої реальної безпеки бути не може».

Клімкін пояснив це тим, що «в іншому випадку обговорювати питання виведення військ або виведення зброї немає жодного сенсу».

«Тому спочатку повний моніторинг з боку ОБСЄ, вироблення планів передачі кордону і на другий день після виборів кордоном лише після проведення виборів на Донбасі – передача кордону українським прикордонникам. Така логіка була закладена з самого початку в Мінські домовленості й ніколи ніким не змінювалась».

Як відомо, Україна раніше наполягала на тому, що політична частина Мінських домовленостей, зокрема, проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей. Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має взятися за виконання політичних умов Мінських угод.

Як відомо, в ніч на 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори «нормандської четвірки»: канцлера ФРН Анґели Меркель, президентів Франції Франсуа Олланда, України Петра Порошенка і РФ Владіміра Путіна.

Під час зустрічі лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Також учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Жодного документа за результатами зустрічі в Берліні не підписали.

У свою чергу, канцлер Німеччини Анґела Меркель зробила низку неоднозначних заяв щодо врегулювання ситуації на частині окупованого українського Донбасу. На її думку, Україна має отримати контроль над власним кордоном лише «наприкінці процесу», а питання про озброєну місію ОБСЄ слід порушити лише після запуску виборчого процесу.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд також запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступу до східного кордону з РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ