режим «їду додому»
Україна і Росія домовилися відпустити заблоковані фури додому

Громадських активістів просять у найближчі 10 днів не заважати пересуванню російських фур, адже Київ та Моска домовились про запровадження режиму «їду додому», який діятиме до 25 лютого.

Україна дозволить проїзд по своїй території російським вантажним автомобілям, які чекають на повернення додому з країн ЄС. Водночас на батьківщину без перешкод повернуться, ті українські вантажівки, які в результаті призупинення транзиту залишились на території Росії або в країнах Азії на кордоні з РФ. Про це повідомляє прес-служба Мінінфрастуктури.

«Таке рішення було сьогодні узгоджене з Міністерством транспорту Російської Федерації. Воно дозволить повернути додому понад 600 українських водіїв, у яких закінчуються харчі та паливо на обігрів автомобіля. Ухвалене рішення дозволить українським водіям повернутися до своїх сімей, а їх роботодавцям – повернути свої автомобілі та мінімізувати неефективний простій на території третіх держав», – йдеться у повідомленні.

Режим «їду додому» запроваджується з 16 до 25 лютого включно.

«Ми закликаємо громадських активістів у найближчі 10 днів не заважати пересуванню вантажних російських автомобілів додому. Це запорука того, що наші українські водії зможуть без перешкод дістатись України», – заявила заступник міністра інфраструктури Оксана Рейтер.

У відомстві нагадали, що за останній тиждень понад 350 українських вантажівок були зупинені на території РФ та більше 300 автомобілів знаходяться в країнах Азії, очікуючи на повернення до України транзитом через Росію.

Аналогічно на території України активісти зупинили близько 60 фур та понад 500 авто накопичились на кордоні України з ЄС, очікуючи на повернення до Росії транзитом територією України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 лютого Росія повністю призупинила транзит своєю територією вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні.

Як відомо, блокування російських вантажівок на території України триває з 11 лютого.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ