pol-shha-ukrai-na
Спільний документ засуджує імперську політику Росії

Народні депутати ухвалили спільну з польським Сеймом декларацію пам’яті та солідарності. За відповідне рішення 20 жовтня проголосували 243 депутати Верховної Ради, передає Українська правда

Презентуючи документ, спікер Андрій Парубій нагадав, що польський Сейм голосуватиме за цей же документ одночасно з українським парламентом і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську агресію проти України, Польщі та всього західного світу.

У декларації підкреслюється, що обидві країни зазнали трагедій через імперську політику Росії, зокрема, через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни та окупації Польщі нацистською Німеччиною і Радянським Союзом у вересні 1939 року.

Також документ засуджує нинішню окупацію Росією територій України та підкреслює необхідність боротьби за їхнє звільнення.

Раніше передбачалося, що Сеймас Литви також синхронно проголосує за цей документ, однак, за словами голови комітету Ради у закордонних справах Ганни Гопко, наразі повноваження діючого держоргану закінчилися, а новообраний приступить до роботи лише у другій половині грудня.

Очікується, що після цього Литва також проголосує за цей документ. Наразі через неголосування Литви з тексту видалили згадування про неї.

У свою чергу екс-міністр закордонних справ, депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк заявив, що ця декларація нейтралізує постанови, ухвалені польською владою у липні про визнання геноциду поляків з боку українських націоналістів в середині 20 століття.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

Читайте: Українські націоналісти засудили визнання Волинської трагедії «геноцидом поляків»

Варто зазначити, що в Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення лише на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість, в Україні називають цифри в кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ