трансплантація легень
В Україні трансплантації легенів та органо-комплексу «серце-легені» потребують більш ніж 1 тис. хворих

В Україні вперше провели трансплантацію легень. Операцію виконали лікарі Інституту імені Шалімова. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала народний депутат Ольга Богомолець.

12 квітня фахівці Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України вперше в Україні виконали трансплантацію легень хворій з легеневою гіпертензією.

Донорами трансплантатів виступили батько та мати пацієнтки. Стан донорів та реципієнта відповідає часу та тяжкості перенесеного оперативного втручання.

До слова, в Україні трансплантації легенів та органо-комплексу «серце-легені» потребують більш ніж 1 тис. хворих.

У більшості випадків трансплантують донорські легені, вилучені у посмертного донора. Операції з трансплантації легенів від живого донора, що проводять у разі відсутності донорського органу, є надскладними та потребують високого хірургічного професіоналізму та чіткої організації трансплантаційного процесу.

За словами Богомолець, в парламенті вже підготовлено і чекає на винесення до зали новий закон про трансплантацію. Він має допомогти українським лікарям розвивати цю галузь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ