Забрудення повітря
Нардеп: при кожній мерії має бути створено центр енергоефективності

Усі міста і бюджетні організації повинні будуть подавати звіти щодо викидів парникових газів із 2017 року, щоб країна могла ефективно брати участь у світовій системі торгівлі квотами. Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Олексій Савченко.

«Мало хто говорить ще і про те, що питання енергоефективності фігурують в наших міжнародних зобов’язаннях. З 2017 року всі міста та бюджетні організації повинні будуть подавати звіти щодо викидів парникових газів, які вони генерують, для того, щоб Україна могла ефективніше брати участь у світовій системі торгівлі квотами», – повідомив Савченко.

За його словами, для цього при кожній мерії має бути створений центр енергоефективності, який розробить програму і план таких заходів, щоб знизити кількість викидів.

Однак при цьому народний депутат висловив сумнів, що в країні є достатньо фахівців, які здатні масово налагоджувати роботу центрів енергоефективності.

«Якщо ми говоримо про системний підхід, потрібно збільшувати держзамовлення на всі пов’язані з енергоефективністю спеціальності. Упевнений,  роботи у таких випускників не бракуватиме років п’ятдесят», – заявив Савченко.

Читайте: Україна отримає від ЄБРР кошти на скорочення викідів парникових газів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ