За даними поінформованих джерел, Янукович переховується у Ростові-на-Дону, Азаров – в окупованому Криму
За даними поінформованих джерел, Янукович переховується у Ростові-на-Дону, Азаров – в окупованому Криму

Колишні можновладці, а нині втікачі, проти яких в Україні порушені кримінальні провадження, облаштували своє життя у окупованому Росією Криму та за кордоном, повідомляє ТСН.

Зокрема, екс-міністр оборони Михайло Єжель, якого рік тому звільнили з посади посла України у Білорусі, там і залишився – має там посвідку на проживання, оселився у мікрорайоні Дрозди у Мінську. В Україні проти нього порушено 50 кримінальних проваджень – за активну участь у знищенні тилового забезпечення української армії. З березня 2016 року Єжеля оголосили в розшук.

Ще один екс-міністр оборони України Павло Лебедєв, якого також розшукує військова прокуратура, оселився у окупованому Криму. Свого часу він засвітився у Кремлі на зібранні з нагоди анексії Криму. Нині очолює громадську організацію «Ми – Севастопольці» та є заступником президента російської спілки промисловців у Севастополі.

Політичною діяльністю в Севастополі займається й екс-нардеп від «Партії регіонів» Вадим Колесніченко. З січня поточного року Колесніченко очолює Кримську футбольну спілку, а у квітні його призначили «представником губернатора Севастополя у законодавчому зібранні». До 9 травня Колесніченко організовував акцію «Георгіївська стрічка».

Нещодавно журналісти публікували фото маєтку екс-прем’єра Миколи Азарова у Підмосков’ї, проте, за даними джерел журналістів, колишній голова уряду оселився у Гурзуфі. Також обрали Крим «санкційна» екс-міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова та екс-нардеп, автор «диктаторських законів» Володимир Олійник. Богатирьова мешкає у Форосі, а Олійник – у Ялті.

Санкції США та ЄС не завадили поїхати екс-міністрам Дмитру Табачнику та Едуарду Ставицькому до Ізраїлю.

Найдалі від батьківщини, за даними джерел, поїхав екс-голова НБУ Ігор Соркін, який став свого часу наступником ще одного фігуранта санкційних списків – Сергія Арбузова. Соркін нібито живе у Вірменії та має там ресторанний бізнес. Як стало відомо раніше, Арбузов живе у Москві та займається науковою діяльністю.

Головний втікач Віктор Янукович після виїзду оселився у Ростові-на-Дону. Російського громадянства, заявляють у владі РФ, колишній президент України не має.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше організація «Трансперенсі Інтернешнл – Росія» опублікувала розслідування «Янукович і Азаров в Росії». Як стверджують автори розслідування, багато фактів вказують, що колишній президент України Віктор Янукович та екс-прем’єр Микола Азаров отримали російське громадянство й наразі перебувають під захистом РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ