Волинська трагедія
Сейм Польщі визнав Волинську трагедію «геноцидом поляків»

Партія «Свобода» засуджує ухвалення Сеймом Польщі резолюції про встановлення 11 липня днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами (ОУН-УПА) щодо громадян Другої Речі Посполитої. Про це повідомляє прес-служба партії.

«Розцінюємо цей відверто ворожий щодо України крок як підлий удар ножем у спину нашій нації, яка третій рік збройно протистоїть московському агресору. Такими рішеннями польський політикум руйнує не лише добросусідські відносини між нашими країнами, а нищить будь-яку можливість спільно протистояти московському імперіалізму, у планах якого – загарбання наших держав та підкорення наших націй. Польські політики свідомо нагнітають польсько-українське протистояння, в якому можливий лише один переможець – Росія», – йдеться у повідомленні.

«Вважаємо, що подібна оцінка польсько-українського конфлікту середини ХХ століття та національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті є маніпуляцією історією та наругою над українською національною пам’яттю. Кинуті українцям звинувачення є абсурдними і нікчемними з точки зору міжнародного права», – наголошують у «Свободі».

Також «свободівці» констатують, що польсько-український конфлікт 1943 року на Волині був розв’язаний польською стороною, а завдяки активним діям воїнів УПА вдалося захистити від спалення польськими військовими загонами сотень волинських сіл, а волиняни уникнули долі українців, які стали жертвами операції «Вісла».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ