Українські націоналісти засудили визнання Волинської трагедії «геноцидом поляків»

Волинська трагедія
Сейм Польщі визнав Волинську трагедію «геноцидом поляків»

Партія «Свобода» засуджує ухвалення Сеймом Польщі резолюції про встановлення 11 липня днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами (ОУН-УПА) щодо громадян Другої Речі Посполитої. Про це повідомляє прес-служба партії.

«Розцінюємо цей відверто ворожий щодо України крок як підлий удар ножем у спину нашій нації, яка третій рік збройно протистоїть московському агресору. Такими рішеннями польський політикум руйнує не лише добросусідські відносини між нашими країнами, а нищить будь-яку можливість спільно протистояти московському імперіалізму, у планах якого – загарбання наших держав та підкорення наших націй. Польські політики свідомо нагнітають польсько-українське протистояння, в якому можливий лише один переможець – Росія», – йдеться у повідомленні.

«Вважаємо, що подібна оцінка польсько-українського конфлікту середини ХХ століття та національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті є маніпуляцією історією та наругою над українською національною пам’яттю. Кинуті українцям звинувачення є абсурдними і нікчемними з точки зору міжнародного права», – наголошують у «Свободі».

Також «свободівці» констатують, що польсько-український конфлікт 1943 року на Волині був розв’язаний польською стороною, а завдяки активним діям воїнів УПА вдалося захистити від спалення польськими військовими загонами сотень волинських сіл, а волиняни уникнули долі українців, які стали жертвами операції «Вісла».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ