Міносвіти виділятиме гроші на стипендії в окремий соціальний фонд
Міносвіти виділятиме гроші на стипендії в окремий соціальний фонд

У Міністерстві освіти і науки України прокоментували паніку щодо скасування стипендій для студентів – їх поділять на академічні та соціальні. Про це у Facebook написала перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Чиновниця зазначила, що Міносвіти розробляє законопроект, яким планує змінити модель фінансування вищої освіти.

«У рамках цієї зміни планують виділити гроші на стипендії в окремий соціальний фонд, щоби вони йшли окремо від коштів на зарплати/комуналку та інші потреби університетів. Це дасть змогу уникнути маніпуляцій на кшталт «треба менше гарних оцінок ставити, бо тоді гроші із зарплат заберуть і перекинуть на стипендії», — пояснила Совсун.

Наразі з 12 мільярдів гривень у держбюджеті на стипендії виділяють 4-5 млрд (30-40%).

«Поки що зменшення обсягу грошей на ці витрати не заплановане. Йдеться лише про чітке розмежування між академічними (за навчальні досягнення) та соціальними стипендіями (для соціальної підтримки студентів)», — уточнила вона.

Інна Совсун також повідомила, що зміни моделі нарахування стипендій – у разі їх ухвалення – не стосуються студентів, які вже навчаються. Їх застосовуватимуть до тих, хто вступатиме у ВНЗ із 2016 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 квітня у Києві в парку імені Шевченка пройшла акція протесту студентів з Житомирської, Вінницької, Черкаської областей.

Ініціатори заходу – студентські профспілки та Молодіжна рада ФПУ, які обурювалися намірами органів влади звузити соціально-економічні права студентів, учнів професійно-технічних навчальних закладів на отримання стипендії, забезпечення гуртожитками, охорону здоров’я і соціальний захист.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ