Українські студенти в Польщі зможуть працювати без спецдозволу
Українські студенти в Польщі зможуть працювати без спецдозволу

Українські студенти в Польщі тепер зможуть працювати без спеціального дозволу. Про це у п’ятницю 15 травня йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається, 1 травня 2015 року набула чинності нова редакція розпорядження міністра праці та соціальної політики Республіки Польща від 21 квітня. У документі наголошується на розширенні можливостей працевлаштування без дозволу на працю для студентів стаціонарної форми навчання та аспірантів, які проживають на території Республіки Польща на підставі візи на навчання в Польщі.

«Істотна зміна також стосується заяв про намір доручення виконання роботи іноземцям, які реєструються в управліннях праці (аналог центрів зайнятості в Україні). Відтепер підставою для працевлаштування без дозволу на роботу є заява роботодавця із зазначенням фактичних умов праці іноземця та форми трудових правовідносин (трудовий договір, цивільно-правова угода), що раніше не відзначалося в таких заявах. Такий підхід, на думку авторів нової редакції розпорядчого документа, дозволить краще захистити права цієї категорії іноземних працівників-мігрантів і наблизить рівень захисту іноземців, які працюють на підставі дозволів на роботу, а також сприятиме полегшенню контролю за законністю роботи іноземців», – йдеться в повідомленні.

Крім того, з 1 травня 2015 року від обов’язку отримання дозволу на роботу звільнені також іноземці, які періодично читають лекції, проводять наукові чи художні презентації, незалежно від місця їх проживання.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ