1
Столичні служителі Феміди отримують мільйонні подарунки та виграші

Багато суддів і члени їхні сімей є дуже щасливими людьми, які регулярно виграють у лотереї або мають безліч щедрих друзів і родичів, які дарують їм дорогі подарунки. Про це йдеться в дослідженні експертів Transparency International Україна «Декларації без декорацій», пише ЛігаБізнесІнформ.

Як повідомляється, 10 служителів Феміди зі столиці отримали минулого року понад півмільйона гривень як виграшів або подарунків (ця графа декларації не деталізується). У чотирьох дана стаття доходу перевищила мільйон, у двох –1,5 мільйона гривень. Згідно зі ст. 23 Закону «Про запобігання корупції», максимальна вартість подарунка суддям від однієї людини не може перевищувати одного прожиткового мінімуму (у минулому році – 1 176 грн) за один раз і два (2352 грн) – сумарно за рік. Щоправда, ці обмеження не поширюються на членів сімей і подарунки, зроблені близькими людьми.

Виходить, що або, наприклад, судді Окружного адміністративного суду Києва Олену Соколову, яка отримала подарунків і виграшів більш ніж на мільйон гривень, дарували щось 450 осіб (якраз кількість депутатів Верховної Ради), або її облагодіяв багатий родич. Але не з найближчих: сумарно сім’я Соколової заробила трохи більше 100 тисяч гривень. Ще один варіант – судді дуже пощастило в лотерею.

Найщасливіша – сім’я судді Апеляційного адміністративного суду Києва Наталії Троян: 1 649 744 млн грн подарунків, призів, виграшів. Сама суддя задекларувала за цією статтею доходів 589 067 грн., а ще 1 060 677 грн. в сімейний бюджет принесли її родичі. У будь-якому випадку, навіть не детальний аналіз показує аномально високу кількість щасливих людей серед київських суддів і членів їх сімей. Або у них багато вельми багатих і щедрих близьких родичів.

Інформаційний Акцент

  • Кир

    Интересно, а что по этому поводу ДФС говорит, ведь с выигрыша нужно запалить двойную ставку налогов т.е. 40%, а с подарка не от родича первой степени родства – стандартную ставку налога т.е. 15-20%. Да и про “(ця графа декларації не деталізується).” – это наверное персональная льгота для судей и высших чиновников. Вы побывали сдать декларацию с указанной в этой графе суммой? А я, как честный гражданин, пробовал! Из меня три недели пили кровь за то что указал в декларации подарки на круглую дату в размере 20000 грн. потребовали гору объяснений под подпись, с детализацией сумм и лиц которые делали подарки.