Київський національний університет ім. Шевченка
Київський національний університет ім. Шевченка

Два українські ВНЗ уперше потрапили до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings. Результати обумовлені розширенням рейтингу. Якщо раніше в рейтингу було 400 позицій, то цього року їх удвічі більше, передает Lb.ua.

Київський національний університет ім. Шевченка і Харківський національний університет ім. Каразіна увійшли до групи ВНЗ, які займають місця з 601-го по 800-те. Український аналітичний центр CEDOS пояснює, що рейтинг Times націлений передусім на ранжирування світових дослідницьких університетів, тоді як для абсолютної більшості українських ВНЗ ключовою є саме освітня функція.

Обидва українські ВНЗ мають дуже слабкі позиції в показниках дослідження й цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії.

Times Higher Education World University Rankings розробляють із 2010 року. В 2013 році повідомлялось, що Україна не потрапила до авторитетного рейтингу вишів світу Times Higher Education (THE). При цьому найкращим ВНЗ світу визнали Каліфорнійський технологічний університет. У цілому в десятці лідерів присутні 7 американських навчальних закладів та 3 британських.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ