журналісти
24 травня сайт центру «Миротворець» опублікував черговий список іноземних журналістів, акредитованих в «ДНР»

«Українські новини» домагатимуться притягнення до відповідальності керівників інтернет-проекту «Миротворець» за публікацію списку журналістів, акредитованих у Росії. Про це йдеться у заяві інформагентства.

«У числі журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українських журналіста. Серед них – кореспондент «Українських новин» Христина Бутко, а також кореспондент інформагентства УНІАН Роман Цимбалюк, який прославився гострими запитаннями до Владіміра Путіна на прес-конференціях російського президента», – зазначає інформагентство.

Агентство заявляє, що сайт «Миротворец» порушив закон, опублікувавши персональні дані журналістів, а також обмовив їх і піддав їх життя небезпеці, назвавши «особами, що співпрацювали з країною-агресором».

Як відомо, 24 травня сайт центру «Миротворець» опублікував черговий список іноземних журналістів, акредитованих в «ДНР», у новому переліку – 293 прізвища.

«Ми довго не могли зважитися, і все-таки зважилися на це. Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України», – йдеться в повідомленні на сайті проекту.

У списку з 293 осіб – журналісти зі Швейцарії, Франції, Японії, США, Сирії, Польщі, Нідерландів, КНДР, Китаю, Італії, Іспанії, Грузії, Німеччини, Великобританії, Болгарії, Вірменії, Азербайджану, Австрії, а також 4 – з України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, сайт «Миротворець» опинився в епіцентрі скандалу через те, що опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в так званих ДНР/ЛНР. У цій базі даних міститься 4068 імен.

Прокуратура Києва почала розслідування стосовно публікації на сайті «Миротворець».

13 травня проект «Миротворець» оголосив про своє закриття, незважаючи на те, що ніхто не вимагав, щоби вони це робили.

19 травня «Миротворець» оприлюднив заяву про відновлення своєї роботи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ