Олег Сенцов
Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі

Українського режисера Олега Сенцова, незаконно ув’язненого в Росії, етапували з колонії в Челябінську. Куди саме його відправили – наразі невідомо. Про це на сторінці у Facebook повідомила член громадської спостережної комісії РФ у Челябінській області РФ Тетяна Щур.

«Сьогодні вночі з невідомого номера прийшло SMS-повідомлення: «Олег Сенцов поїхав по етапу». День пішов на з’ясування достовірності цих слів. Було відомо, що це неодмінно станеться. Щоправда, чекали, що це станеться після свят. Зазвичай у вихідні етапів не буває. Сподівалися ще побачитися… Куди? Чому так терміново? Пов’язано з Савченко? Де він з’явиться знову? Залишилося враження від яскравої, вільної особистості, дуже близької за духом, за способом мислення, за поглядами людини. Неначе були знайомі сто років», – написала Щур про дві свої зустрічі з Сенцовим в челябінському СІЗО.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації оголосив вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Так, Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років. Президент Порошенко вже заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером опиняться на лаві підсудних.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян – Сенцова та Кольченка.

Нагадаємо, навесні 2014 року їх затримали співробітники ФСБ у Криму. Сенцова і Кольченка перевезли до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Своєї  провини вони не визнали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ