Сенцов
Суд РФ засудив Сенцова до 20 років у колонії суворого режиму

Українського режисера Олега Сенцова  17 березня привезли до Якутська. Про це повідомила член Громадської наглядової комісії РФ в Челябінській області Тетяна Щур, інформує 112 Україна.

«Буквально сьогодні о 5.30 за мск (4.30 за київським часом) я отримала інформацію з Якутська від журналіста Міхаіла Романова з яким ми на зв’язку протягом усього часу, доки займаємося долею Сенцова. Через свої канали він дізнався, що Сенцова 17 березня привезли до Якутська в СІЗО №1 за адресою вул. Петерса, 1. Ці ж відомості підтвердила Яна Гончарова. Сьогодні зранку з нею щойно були на зв’язку», – розповіла Тетяна Щур.

За її словами, зараз потрібно докласти всіх зусиль українській стороні, щоби направити запити уповноваженому з прав людини Якутії.

«Вона має право його відвідати негайно. Ми дуже турбуємося про його здоров’я, бо він з Челябінська їхав, кашляв. Його підлікували, але кашель не минув», – сказала Щур.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на початку березня стало відомо, що режисера Олега Сенцова, незаконно ув’язненого в Росії, етапували з колонії в Челябінську. Куди саме його тоді відправили, донині було невідомо.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ оголосив вирок у справі режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10. Президент Порошенко заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером опиняться на лаві підсудних.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян.

Нагадаємо, навесні 2014 року Сенцова та Кольченка затримали співробітники ФСБ у Криму. Українських громадян перевезли до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові.

Своєї  провини вони не визнали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ