військо, армія
Можлива участь українських вояків у конфлікті в Сирії – фейк, кажуть в АП та МЗС

МЗС та Адміністрація Президента спростовують повідомлення ЗМІ про нібито можливу відправку українських військових до Сирії для боротьби з «ІДІЛ». Про це повідомив Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, пише Українська правда.

«Це фейк. Ми активно взаємодіємо з партнерами щодо припинення конфліктів на Близькому Сході. Але про використання в регіоні, зокрема, в Сирії або Іраку, Збройних Сил України не йдеться», – наголосив він.

«Наші партнери з такими запитами до нас не зверталися, розуміючи, що в умовах російської агресії наша армія нам потрібна вдома», – додав Кулеба.

У свою чергу, речник Адміністрації Президента Андрій Лисенко назвав відповідні повідомлення ЗМІ «дезінфомацією».

«Повідомлення про нібито можливу участь українських військових в боротьбі з «ІДІЛ» у Сирії – це звичайна дезінформація і один з елементів гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави», – сказав Лисенко.

Він уточнив, що Україна продовжує співпрацю з іншими країнами щодо відновлення миру на Близькому сході.

«Але мова йде більше про політичну підтримку у боротьбі проти «ІДІЛ» в рамках Радбезу ООН і в рамках обміну розвідданими. Жодних дій щодо підготовки якогось контингенту мова не йде, не йшла і не йтиме».

Нагадаємо, раніше британська газета Independent повідомила, що нібито під час візиту міністра оборони США Ештона Картера до Києва цього тижня обговорюватиметься питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з «ІДІЛ».

Видання писало про документ із варіантами, складений Міністерством оборони, який нібито мав  стати предметом обговорення під час візиту Картера.

У статті також ішлося, що цей документ розроблено за розпорядженням Президента України Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ