Українських водіїв попередили про суттєве здорожчання пального

Оглядач проаналізував можливий різкий стрибок цін на гріджений газ
Оглядач проаналізував можливий різкий стрибок цін на скраплений газ

Оглядач Марк Поллов прокоментував можливе здорожчання найдешевшого пального для автомобілів в Україні – скрапленого газу.

Експерт зауважив, що на українських заправках почав стрімко зростати в ціні навіть скраплений газ пропан-бутан. За словами експертів, це пов’язано з перебоями у поставках російського газу і подорожчанням долара на внутрішньому ринку, за який імпортери купують газ за кордоном. Відповідно, уже у вересні цього року скраплений газ може зрости до 15 гривень за літр.

Оглядач нагадав, що лише протягом місяця ціна зрідженого газу на вітчизняних заправках зросла приблизно на 13% − із з 10,50 гривень 19 серпня до 12,95 гривень за станом на 14 вересня.

Пояснюючи причини цього подорожчання, експерти здебільшого нарікають на проблеми з російським газом, проте є і інші причині.

«Починаючи з червня трейдери стали все частіше нарікати на нерегулярні відвантаження, простої, перегляд обіцяних обсягів поставок. До нерегулярності додалося зросле споживання в самій Росії, яке підігріло попит і ціни всередині країни і перетягнуло частина поставок, підготовлених для експорт», − наголосила аналітик консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренко.

У статті для Апострофа Поллов також нагадав, що подібна ситуація на українському ринку вже була минулого року, коли за літр автогазу продавці правили в середньому 14,30 гривень. Тоді це пояснювали падінням курсу національної валюти до 30 гривень за долар США.

За словами директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, минулорічний антирекорд може бути побитий уже у вересні цього року: «З ресурсним наповненням реально туго − недобір газу близько 25% ринку, цей дефіцит і штовхає ціни вгору. Результати останніх аукціонів кажуть, що без всяких націнок газ на заправку потрапляє вже по 13,20 гривень за літр. Це означає, що теоретично його вартість в роздробі може вирости до 15 гривень за літр.

Тим не менше, експерти закликають українських автомобілістів не панікувати відразу, оскільки вже у жовтні ціна може значно обвалитися. Крім того, станом на сьогодні представники «тіньового ринку» автогазу і частина великих трейдерів (сумарно близько 70% ринку) не платять так званий роздрібний акциз, а це 1,17 гривень потенційної знижки на кожному літрі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ