Українським політв’язням Карпюку та Клиху загрожує 22 роки за ґратами

Карпюк, Клих
Карпюк відреагував на обвинувачення спокійно, подякувавши всім, хто його підтримує

Держобвинувачення РФ вимагає засудити громадян України Миколу Карпюка до 22 років та 6 місяців колонії суворого режиму, а Станіслава Клиха – до 22 років. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк, пише Newsru.com.

«У підсумку: Карпюку держзвинувачення зажадало все ж 22 роки і 6 місяців шляхом складання, Клиху – 22 роки», – написав він у Twitter.

На своїй сторінці в Facebook він зазначив, що Карпюк відреагував на обвинувачення спокійно, подякувавши всім, хто його підтримує. Натомість Клих відреагував досить емоційно.

Раніше, як написав Наумлюк, в суді почалося обговорення вердикту присяжних засідателів. Суддя повинен визначити кваліфікацію.

«Захист намагатиметься наполягати на знятті звинувачення у вбивстві російських військових за терміном давності і, як сказала, адвокат Марина Дубровіна, «боротися за кожен рік для своїх підзахисних», – наголосив Наумлюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 травня присяжні на суді в Грозному назвали версію обвинувачення доведеною.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довгий час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ