Карпюк, Клих
Карпюк відреагував на обвинувачення спокійно, подякувавши всім, хто його підтримує

Держобвинувачення РФ вимагає засудити громадян України Миколу Карпюка до 22 років та 6 місяців колонії суворого режиму, а Станіслава Клиха – до 22 років. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк, пише Newsru.com.

«У підсумку: Карпюку держзвинувачення зажадало все ж 22 роки і 6 місяців шляхом складання, Клиху – 22 роки», – написав він у Twitter.

На своїй сторінці в Facebook він зазначив, що Карпюк відреагував на обвинувачення спокійно, подякувавши всім, хто його підтримує. Натомість Клих відреагував досить емоційно.

Раніше, як написав Наумлюк, в суді почалося обговорення вердикту присяжних засідателів. Суддя повинен визначити кваліфікацію.

«Захист намагатиметься наполягати на знятті звинувачення у вбивстві російських військових за терміном давності і, як сказала, адвокат Марина Дубровіна, «боротися за кожен рік для своїх підзахисних», – наголосив Наумлюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 травня присяжні на суді в Грозному назвали версію обвинувачення доведеною.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довгий час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ