волонтери
Українці довіряють волонтерам, церкві та армії

Українці найбільше довіряють волонтерам, церковним інституціям, Збройним силам країни та добровольчим батальйонам. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, опубліковані на сайті фонду.

Опитування показало, що волонтери стали лідерами довіри в Україні – їм довіряють 67% респондентів. Соціологи констатують, що традиційний лідер довіри – церква – дещо втратила позиції: їй довіряють 62%. Це найнижчий результат за останні 5 років.

Переважає довіра над недовірою у ставленні населення до Збройних Сил України і добровольчих батальйонів. Причому вони мають майже однакові показники, а саме +18% і +16%.

Також українці довіряють громадським організаціям і частково – ЗМІ. Разом із тим, динаміка ставлення до цих інституцій протилежна: довіра до громадських організацій зростає, а до українських ЗМІ падає.

Водночас довіра до Верховної Ради та до Президента коливається: найвищою вона була одразу після виборів і далі різко йде на спад. Президент Петро Порошенко у грудні 2014 року мав баланс у +5%, а у липні 2015-го він впав до –33%. Верховна Рада мала баланс довіри у –26%, а цьогоріч –63%.

Опитування було проведено з 22 по 27 липня, було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей.

Читайте: Деморалізованій українській армії потрібен наступ, – The Financial Times

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ